UUBF Tez SistemiTez alım sistemi esas olarak öğrencilerin tez alım sürecinde fakültede çalışabileceği öğretim görevlilerini ve çalışma alanlarını tanımaları içindir. Öğrencilerin bunu yapabilmeleri için öğretim üyelerinin sitede aşağıdaki işlemleri en uygun şekilde yerine getirmeleri gerekmektedir.

 

 


2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Güz yarıyılında Bitirme Çalışması alacak olan Fakültemiz Uçak, Uzay ve Meteoroloji Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin Bitirme Çalışması alış formlarını 24/09/2018 Pazartesi gününe kadar Bölüm Sekreterliklerine teslim etmeleri gerekmektedir.

Bitirme Çalışması alan Uçak ve Uzay Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin Bitirme Danışmanları tarafından siga.uubf.itu.edu.tr/uubftez/ adlı siteye 24/09/2018 Pazartesi  gününe kadar bitirme öğrencilerini kayıt etmeleri gerekmektedir.Kayıt ettikleri Bitirme öğrencileri ile ilgili alış formlarını aynı siteden indirebilirler.

 


 

2018-2019 Güz ve Bahar Yarıyılı Bitirme Çalışması Alış Formları hk.

 

2018/2019 Eğitim-Öğretim yılı Güz ve Bahar yarıyılında Bitirme Çalışması alacak olan Uçak ve Uzay Mühendisliği Bölümü öğrencileri için "Tez Alım Sistemi" kullanıma açılmıştır.

adres: http://siga.uubf.itu.edu.tr/uubftez/

Yapılacak işlemler aşağıda belirtilmiştir:

1) Bitirme Çalışması verecek olan öğretim üyelerimiz hakkında bilgiler ve çalışma konuları bu siteden incelenebilir. Sitede belirtilen çalışma konularının dışında bir konuda çalışmak istiyorsanız ilgili öğretim üyeleri ile iletişim kurabilirsiniz.

2) Öğretim üyesi ile mutabakata vardığınızda ilgili öğretim üyesi isminizi ve bitirme çalışması konunuz yukarıda belirtilen adrese 31 Ağustos 2018 Cuma gününe kadar işlenmelidir.

3) Ayrıca Bitirme Çalışması Alış Formları 31 Ağustos 2018 Cuma gününe kadar Bölüm Sekreterlerine teslim edilmelidir.
 
4) Güz ve Bahar yarıyılında bitirme alacak öğrencilerin şimdiden çalışmalarına başlamaları beklenmektedir. Bahar yarıyılında bitirme alacak öğrencilerin, gelecek güz yarıyılında bitirme çalışmalarının önemli bir kısmını yapmış olmaları istenmektedir.


_*NOT:*_

    -  Her Bir Öğretim Üyesinin kontenjanı Güz yarıyılı için en fazla 2, Bahar yarıyılı için en fazla 5 öğrencidir.

 

 


2017-2018 Bahar Yarıyılı Bitirme Çalışması Alış Formları hk.

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar yarıyılında Bitirme Çalışması alacak olan Fakültemiz Uçak, Uzay ve Meteoroloji Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin Bitirme Çalışması alış formlarını 13/02/2018 Salı gününe kadar Bölüm Sekreterliklerine teslim etmeleri gerekmektedir.

Bitirme Çalışması alan Uçak ve Uzay Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin Bitirme Danışmanları tarafından http://siga.uubf.itu.edu.tr/uubftez/ adlı siteye 13/02/2018 Salı gününe kadar bitirme öğrencilerini kayıt etmeleri gerekmektedir.Kayıt ettikleri Bitirme öğrencileri ile ilgili alış formlarını aynı siteden indirebilirler. 

 

Uçak-Uzay Bil.Fak.

 

Öğrenci Bürosu  


Bitirme Çalışması Formlarının doldurulmasında uyulacak esaslar :


 i)  Öğrenciler Bitirme Çalışması Formlarını bilgisayar ortamında bir adet olarak dolduracaklardır.

 ii) Dekanlık ve danışman öğretim üyesi imza işlemleri bitirildikten sonra Bölüm Başkanlığı imzası için form öğrenci tarafından Bölüm Sekreterliklerine teslim edilecektir. 

iii) Bölüm Sekreterlikleri formları toplu olarak Bölüm Başkanlıklarına imzalatacaklardır. 

NOT:  Bitirme Çalışması Alış Formu Fakülte WEB  Sayfasında Bulunmaktadır.

 

 


 

UUBF Tez Sistemi Tez Yükleme İçin Açıldı

2015/2016 Eğitim-Öğretim yılı Bahar Yarıyılında Bitirme Çalışması alan Uçak ve Uzay Mühendisliği  Bölümü öğrencileri Bitirme Çalışmalarını en geç final sınavlarının başladığı tarih olan  23 Mayıs 2016 Pazartesi günü mesai bitimine kadar http://siga.uubf.itu.edu.tr/uubftez/ adresine itü kullanıcı adı ve şifresi (e-mail şifresi ve kullanıcı adı) ile girerek  pdf şeklinde sisteme  yüklemeleri gerekmektedir.


Meteoroloji Mühendisliği öğrencilerinin ise Bitirme Çalışmalarını en geç final sınavlarının başladığı tarih olan 23 Mayıs  2016 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Fakülte Öğrenci Bürosuna 3 adet ciltlenmemiş (şeffaf dosya içerisinde) olarak  teslim etmeleri gerekmektedir.

 

ÖNEMLİ: Sisteme ITU sifreniz ile giris yapabilirsiniz.Duyurular

 

Site Erişimine Açıldı 05 Şubat 2016

Sistem erişime açılmıştır. Gördüğünüz hataları ve önerilerinizi celikbas@itu.edu.tr adresine gönderebilirsiniz..